Máte na nás dotaz? Domluvíme se na: +420 737 802 717

Nano technologie využití

Chcete udržet fasádu dlouhodobě čistou? Použijte nano nátěr s garancí

Snem každého majitele domu je, aby jeho dům byl čistý, nemusel jej umývat, a dům přesto vypadal stále jako nový. Jak ale takového ideálního stavu dosáhnout? Nejčastější volbou je použití tmavé fasádní barvy, na níž prostě není špína vidět. Je to ale správné řešení? 


 

„Není. Tmavou barvou totiž vzniká větší teplotní namáhání fasády a dochází k jejímu přehřívání. U zateplených fasád navíc dochází k rozpínání povrchu fasády kvůli teplotním výkyvům a vlivem UV záření i k velmi rychlé degradaci povrchu fasády. V důsledku těchto nepříznivých vlivů vznikají ve fasádě mikro trhlinky, do kterých vnikají různé mikroorganismy. Ty pak zhruba po 3–5 letech na fasádě tzv. ‚vykvetou‘, a tím vzniká špinavá fasáda“ upozorňuje Jan Procházka, vynálezce a majitel českého patentu pro technologii FN NANO®

A co následuje? Stále se opakující omývání fasády, až se její povrch jednou zcela zničí… Existuje ale řešení. Kdo se chce vyhnout tomuto stále se opakujícímu koloběhu, může využít poznatků moderní vědy a na svou fasádu aplikovat jako poslední vrstvu nano nátěr, který na ní vytvoří ochranný nano štít a změní běžnou fasádu na fasádu samočistící.

Nano nátěr ušetří vaše nervy, váš čas i peníze

Na trhu jsou různé produkty, ale jen jeden vám dá garanci 10 let na jeho funkčnost a zajistí vám, aby vaše fasáda zůstala dlouhodobě čistá a nebyla napadena mikroorganismy, které pak způsobují její černání anebo zelenání. Kromě toho odcloní téměř ze 100 % UV záření, čímž zabraňuje degradaci povrchu, ochladí její povrch, sníží náklady na používání klimatizace, udrží barevný vzhled pastelových odstínů barev a prodlouží její životnost.

Tuto garanci na technologii FN NANO® si výrobce může dovolit nejen díky různým českým, evropským i světovým certifikátům a osvědčením, ale i dlouholetou praxí, která přesahuje více než 15 let.

Obsah obrázku text, interiér

Popis byl vytvořen automaticky„Zdá se to jako neskutečný marketingový trik, ale jedná se o český patent, který je registrován na všech hlavních světových trzích. Kouzlo jeho účinku je v pojivu, které vytlačí nano krystalky oxidu titaničitého na povrch. Ty jsou pak připraveny (s pomocí fyzikálního jevu zvaného fotokatalýza) likvidovat a rozkládat všechny mikroorganismy, které se dotknou jejich povrchu. Jedná se pouze o využití a zrychlení přirozeného procesu, který se běžně v přírodě odehrává,“ vysvětluje Jan Procházka. 

 

V současné době je na trhu více produktů, které využívají oxid titaničitý (TiO2) pro jeho čistící vlastnosti. Fasády ošetřené těmito přípravky a nátěry vydrží déle čisté, ale garanci 10 let i více si jejich výrobci nemohou dovolit na tyto produkty poskytnout. Důvodem je, že je v těchto produktech TiO2 obsažen ve velmi malém množství a krystalky jsou obaleny pojivem, takže se jich na povrch dostane velmi málo, aby mohly působit tak, jak přirozeně umí.  

Vaše fasáda domu zůstane dlouhodobě čistá a jako benefit vám bude čistit okolní vzduch od škodlivin. Takovou fasádu nebo renovaci vám rádi zajistíme. Jsme certifikovaný zhotovitel oprávněný k užívání FN Nano technologií. Na výběr máte i mnoho pastelových barev domů.

 

Co vám nátěr FN NANO® zajistí?

Dlouhodobou čistotu povrchu

Zabrání napadení mikroorganismy

Odcloní téměř ze 100 % UV záření

Ochladí povrch fasády

Udrží barevný vzhled pastelových odstínů barev

Prodlouží životnost fasády

 

Máte na nás dotaz?
Napište nám